O autorze
Nagrody filmowy Węże to doroczna próba głośnego zauważenia największych porażek polskiego kina. Staramy się również doceniać i wspominać szeroko pojęte mroki rodzimej kinematografii. W imieniu Akademii Wężowej blog prowadzi Kamil Śmiałkowski.
Nasz mail: nagrodyweze@gmail.com

Węże na ostatnim piętrze płynącego wieżowca

Węże tradycyjnie zapraszają do kin na nowe polskie filmy. Od tygodnia można tam zobaczyć "Płynące wieżowce" a od dziś (wbrew pozorom niezwiązane z wieżowcami fabularnie) "Ostatnie piętro". Ale tak naprawdę wężowo będzie na DVD - szczegóły w odcinku:I jeszcze tradycyjnie wyniki naszych Wężowych Wspominek, tym razem najgorsza piątka za rok 2007:

5. (dwa filmy z równą ilością głosów):
"Inland Empire" - thriller Davida Lyncha, który zaczął go kręcić na imprezie w Polsce, a potem, gdy polska kinematografia dołożyła mu do budżetu to nawet skończył. Nie, żeby był w tym jakiś sens, ale są polscy aktorzy.

"Testosteron" - jak widać grupa negatywna komedii Andrzeja Saramonowicza okopała się na posterunku i nie lubi każdego jego filmu. Ciekawe.

4.
"Ranczo Wilkowyje" - kinowe uzupełnienie popularnego serialu. Też zapadło wam w pamięć, jako film, który nie wyszedł.

3.
"Dlaczego nie" - komedia romantyczna na bogato. Tak bogato, że może to aż wywołać reakcję alergiczną. Jak widać wywołało u wielu.

2.
"Jasne błękitne okna" - melodramat, którym Bogusław Linda chciał udowodnić, że umie reżyserować z wrażliwością, Joanna Brodzik chciała udowodnić, że umie grać z wrażliwością, a producenci myśleli, że na takiej wrażliwości można dobrze zarobić. Wszyscy się mylili.

1.
"Ryś" - najgorzej ma zawsze ten, kto zawiedzie oczekiwania. Stanisław Tym zawiódł. Jego "Ryś" nie tylko nie sprostał legendzie "Misia", był znacznie słabszy nawet od wcześniejszej kontynuacji przygód prezesa Ochódzkiego - "Rozmów kontrolowanych". Oj słabe to było, słabe...


A tych, którzy chcieliby bawić się z nami w kolejne Wężowe Wspominki (teraz głosujemy na rok 2006) zapraszamy na nasz profil FB
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Film
Trwa ładowanie komentarzy...