O autorze
Nagrody filmowy Węże to doroczna próba głośnego zauważenia największych porażek polskiego kina. Staramy się również doceniać i wspominać szeroko pojęte mroki rodzimej kinematografii. W imieniu Akademii Wężowej blog prowadzi Kamil Śmiałkowski.
Nasz mail: nagrodyweze@gmail.com

Wężę i Cezary

Po przerwie wracamy do naszego cyklu "Wężowe rozmowy". W jego ramach spotykamy się z filmowymi twórcami (tymi, którzy przyjmą nasze zaproszenie) i rozmawiamy o filmach, które jakoś nie wyszły. Kto dziś miał odwagę usiąść w wężowej norce?

Oto Cezary Harasimowicz i konkretna rozmowa o filmie "Zamiana". Pamiętacie taką komedię, sprzed kilku lat? My mu pamiętaliśmy. A on dzielnie zniósł konfrontację - zobaczcie:I jeszcze szybkie ogłoszenia bieżące.
Mimo nowej polskiej premiery w kinach ("Płynące wieżowce") nie daliśmy rady przygotować na ten tydzień Ilustrowanego Magazynu Wężowego - będzie w przyszłym. Nadrobimy. Przepraszamy.
No i dalej na naszej facebookowej stronie bawimy się w wężowe wspominki. Zapraszamy do głosowania na kolejne lata a dziś wyniki za rok 2008:

5. "To nie tak jak myślisz kotku" - komedia nieprzekonująca. Polska próba farsy, która wyszła tak sobie. Jak widać niezupełnie najgorzej, ale było blisko. Naprawdę blisko. I jeszcze ta piosenka Edyty Górniak.

4. "Pora mroku" przerażająca (ale w sensie, że zły film, a nie że straszny) próba nakręcenia rodzimego horroru, w którym twórcy wyszli z założenia, że widz ma pamięć złotej rybki i nie pamięta co bohaterowie robili i mówili kwadrans wcześniej. Więc nie ma co się przejmować logiką wydarzeń. I w ogóle niczym.

3. "Jeszcze raz" jedna z najbardziej żałosnych komedii romantycznych w historii rodzimej kinematografii. Niestety Stenka, Frycz i powieść Murakamiego jako wyznacznik inteligencji bohaterki tym razem wzbudzają raczej politowanie niż wrażenia komediowe czy romantyczne.


2. "Nieruchomy poruszyciel" spóźniony o ponad dekadę film z cyklu "Nie każdy jest Lynchem". Otóż Łukasz Barczyk nie jest. Z pewnością. I chyba nawet nie żałujemy.

1. "Skorumpowani". No! Skoro w danym roku pojawił się w kinie film w reżyserii Jarosława Żamojdy to przecież wiadomo, że trudno będzie o gorszy. W tym wypadku dzieło jest brykiem z sensacyjnego serialu telewizyjnego Polsatu, więc jest jeszcze bardziej kuriozalnie niż zazwyczaj.
Szybkie wprowadzenie dla tych co nie widzieli - świetni polscy aktorzy starszego pokolenia, trzecioligowe zagraniczne gwiazdy kina kopanego, skopane sceny walk (tak źle nakręconych jeszcze nie widzieliście), drewniane dialogi i Mariusz Pujszo. W sumie w pełni zasłużone zwycięstwo.
Swoją drogą - to już 5 lat od ostatniego filmu Żamojdy w kinach. Panie Jarosławie, tęsknimy!
Trwa ładowanie komentarzy...