O autorze
Nagrody filmowy Węże to doroczna próba głośnego zauważenia największych porażek polskiego kina. Staramy się również doceniać i wspominać szeroko pojęte mroki rodzimej kinematografii. W imieniu Akademii Wężowej blog prowadzi Kamil Śmiałkowski.
Nasz mail: nagrodyweze@gmail.com

Wężowe wspominki 2010

Nagrody Węże zaczęliśmy przyznawać dwa lata temu. A przecież wcześniej też zdarzało nam się brodzić po kolana w złych polskich filmach. Czas więc na wspominki.

Ale które należy najbardziej docenić? Zdecydowaliśmy, że wybierzemy je wspólnie. Już nie jako poważna Akademia, a po prostu na naszej wężowej stronie na Facebooku. Co tydzień ogłaszamy pełną listę premier w danym roku, a w komentarzach każdy może głosować na swoje typy. Co pamięta, co utkwiło w głowie, jako naprawdę złe. Bardzo złe.
Pierwsza edycja naszej zabawy już za nami. Skoro pierwsze Węże przyznaliśmy za rok 2011 to powoli cofamy się w przeszłość naszej kinematografii. Spośród 41 premier kinowych roku 2010 głosy padły na 13 różnych filmów, ale jeden urzekł nieomal wszystkich biorących udział w „wężowych wspominkach”. Ale zobaczcie całą pierwszą piątkę:

5. "Essential Killing" - hojnie nagradzany za granicą i w Polsce thriller Jerzego Skolimowskiego jak widać ma też spore grono antyfanów. I jakoś nas to nie dziwi...4. "Kołysanka" - komediohorror Juliusza Machulskiego, który nie był ani zabawny, ani straszny. Taki nijaki był.3. "Śniadanie do łóżka" - schyłkowa komedia romantyczna, z tych co to aż żal oglądać. Jak widać sporo ludzi jednak obejrzało i teraz na nią zagłosowali. Zamiast zwiastuna proponujemy teledysk z filmu - równie niedobry.2. "Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz" - filmowe nieporozumienie wysokiej klasy. Na naszym kanale YouTube o tym filmie rozmawialiśmy z Hanną Konarowską. Jeśli nie widzieliście filmu - zobaczcie chociaż tę rozmowę.1. "Ciacho" - no chyba nie ma pytań. Ten film zgromadzić ponad trzykrotnie więcej głosów niż miejsce drugie. Patryk Vega pokazał co potrafi jako scenarzysta, reżyser i producent. I wciąż jesteśmy pod dużym wrażeniem.Zauważyliście, że w filmach na trzech najwyższych pozycjach zagrał Tomek Karolak? To był jego rok! To na zakończenie przypomnijmy jeszcze naszą wężową rozmowę. Po części jest ona zaproszeniem na poprzednią wężową galę, ale znajdziecie tam też trochę o wyżej wymienionych tytułach:A jeśli chcecie wziąć udział w wyborze najgorszych filmów roku 2009 to już zapraszamy. Tędy
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Film
Trwa ładowanie komentarzy...